کشور روسیه

کریسمس در روسیه

22 دی 1396
نظر 0

کریسمس در کشور روسیه

کریسمس  جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامیداشت زاد روز مسیح برگزار می شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پروتستان ها ، کریسمس را در روز بیست و پنجم دسامبر جشن  می گیرند و بسیاری نیز آن را در شامگاه روز بیست و چهارم همین ماه  جشن می گیرند . این در حالی است که بیش تر کلیساهای ارتدوکس در سراسر دنیا روز 25 دسامبر را جشن می گیرند.

 

برخی از مسیحیان ارتدوکس در روسیه و اوکراین، به سبب پیروی از گاهشماری جولیانی، این رسم را در روز هفتم ژانویه برپا می دارند.در روسیه، فقط کاتولیک ها،  7 ژانویه را جشن می گیرند و تعطیلات ارتدوکس ها از 31 دسامبر تا 10 ژانویه است.

مذهب اصلی مردمان روسیه عمدتا مسیحیت از نوع ارتدوکس  شرقی است و ساکنان این کشور مانند دیگر مسیحیان این مراسم را با آداب مخصوص به خود  را اجرا می کنند.

یکی از خوردنی های محبوب روس ها در این روزها گوشت و کباب داغ یا سالاد الویه  است. همچنین آنها انواع سوپ را به سایر غذا ها ترجیح می دهند. در روز کریسمس، بچه ها از بزرگترها شیرینی دریافت می کنند

در شب های جشن کریسمس مردم روسیه خیلی مشروبات الکلی مصرف می کنند .

کریسمس در روسیه همیشه با درجه حرارت زیر صفر و آب و هوای سرد رو به رو می شود. ورزش محبوب مردم این کشور ، اسکی روی یخ و اسکیت است. برخی از مردم در شب کریسمس تا قبل از ظاهرشدن اولین ستاره در آسمان، هیچ غذایی نمی وضعیت دینداری در این کشور جالب است. بر اساس نظرسنجی ها فقط 20 درصد از ارتدوکس های این کشور برای عبادت به کلیسا می روند. با وجود این که بیش از 70 درصد مردم پیرو مسیحیت ارتدوکس  شرقی هستند.

برای کارهای حقوقی و تجاری و اطلاعات مفید در مورد روسیه از سایت دیگر ما هم دیدن کنید.