فرهنگ

چند نکته که باید در مورد سفر به روسیه بدانید

5 اسفند 1396 مهدی بیارجمندی
نظر 0

چند نکته که باید در مورد سفر به روسیه بدانید .

اگر شما به روسیه سفر می کنید ، خوب است بدانید که کشورروسیه  چه چیزهایی با  کشور ایران مشابه است و متفاوت است. چگونه روس ها با یکدیگر در خیابان ها و در زندگی روزمره ارتباط برقرار می کنند؟   اداب و رفتار مردم در مترو ؟ این راهنمای را برای کمک به شما نوشتم  وشما  نشان دهید که به آداب و رسوم آنها احترام می گذارید.

لبخند

به عنوان مثال، روس ها به غریبه ها در خیابان ها، مترو، فروشگاه ها یا هر جای دیگر لبخند  نمیزنند.

دلیل اینکه روس ها در خیابان ها یکدیگر  به هم لبخند نمی زنند این است که لبخند به طور کلی چیزی است که با یک دوست و خانواده  به اشتراک گذاشته می شود. لبخند زدن به یک غریبه به عنوان "آمریکایی گرایی" در نظر گرفته می شود و تصور می شود که فرد  بی قید و شرط است. حتی پیشخدمت های روسی و کارفرمایان فروشگاه معمولا به شما  کم لبخند می زنند . اما در مراسمات خصوصی و دوستانه صمیمی  بسیار لبخند و شاد هستند.

مترو

اکنون می دانید که به غریبه ها در مترو لبخند نزنید. اما این چیزی نیست که شما نباید انجام دهید. مردم روسیه تمایل دارند از تماس چشم با دیگران در مترو به طور کلی اجتناب کنند و شما بایدچشم در چشم به فرد نگاه نکنید .  مردم روسیه در منرو  با خواندن یک کتاب یا گوش دادن به موسیقی خود را مشعول می کنند . در اوایل صبح از ساعات 8 تا 10   به دلبل اینکه مردم به سر کار می روند متروها  بسیار شلوغ  است مراقب وسیله خود باشیدافرادی در کمین هستند از این فرصت استفاده کنند تا جیب شما را خالی کنند .  جوانان زیادی هستند که در مترو هنر موسیقی و یا تردستی خود را به نمایش می گذارند و مردم را سرگرم می کنند.

شما همچنین باید سلسله مراتب احترام به بزرگترو زنان را رعایت کنید: اگر شما یک مرد هستید، صندلی خود را برای زنان مسن، زنان باردار و زنان بگذارید. انتظار می رود که بچه ها  بتوانند ایستادگی کنند. در روسیه، احترام به افراد سالخورده در جامعه هنوز بسیار وجود دارد، و افراد مسن انتظار دارند که با آنان با احترام رفتار شود.

سوال پرسیدن

 چنانچه سوالی دارید و به زبان انگلیسی مسلط هستید و میخواهید سوال بپرسید  بر عکس شما در روسیه اکثر افراد به زبان انگلیسی مسلط نیستند و تعداد کمی از جامعه روسیه زبان انگلیسی را تسلط دارند در خیابان ها و جاده ها و فروشگاه ها تابلوهای خیلی کم پیدا می شود  که مسافران را  به زبان انگلیسی راهنمایی  کند

اگر چه شما ممکن است  سوالی  داشته باشید ، به کارکنان فروشگاه و سایر نمایندگان خدمات مشتری مراجعه کنید ، آنهایی که  میزبان اطلاعات گردشگری  هستند ، این افراد احتمال زیاد انگلیسی صحبت خواهند کرد. در عوض، به دنبال بزرگسالان جوان بین 20 تا 35 ساله باشید که بیشتر احتمال دارد حداقل کمی انگلیسی صحبت کنند.

رستوران

 روس ها وقتی به رستوران می روند و غذا سفارش می دهند  وغذا را  میل می کنند . در پایان برای تسویه کل هزینه را پرداخت می کنند و 10 % مبلغ کل به پیشخدمت پاداش می دهند .

کم

برای کارهای حقوقی و تجاری و اطلاعات مفید در مورد روسیه از سایت دیگر ما هم دیدن کنید.