شهرهای جام جهانی

شهر ولگوگراد

24 بهمن 1396
نظر 0

ولگوگراد

راهنمای سفر به ولگوگراد روسیه

ولگوگراد شهری در کنار رود «ولگا» در استان ولگوگراد در جنوب غربی روسیه است. ولگوگراد یکی از شهرهای مهم صنعتی روسیه به شمار رفته و فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی دارد. امروزه ولگاگراد شهری مدرن و پیشرفته است که بناهای یادبود جنگ، نشانی از تاریخ افتخار آفرین و شکوه این شهر دارد.  این شهر دارای آب و هوایی نیمه خشک و اقلیم نواحی استپی می باشد. در ادامه در قالب راهنمای سفر به ولگوگراد اطلاعاتی ضروری را در رابطه با سفر به روسیه و این شهر ارائه و داده و آب و هوای ولگوگراد، مکان‌های دیدنی این شهر و همین طور حمل و نقل عمومی در این شهر را مورد بررسی قرار خواهیم

چگونه به شهر ولگوگراد روسیه برویم؟

برای رفتن به شهر ولگوگراد از شهرهای دیگر روسیه راه‌های زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هواپیما، قطار و قایق اشاره کرد. با استفاده از هواپیما می‌توان از شهرهای بزرگی مانند سن پترزبورگ و مسکو و با پروازهایی که روزانه بین این شهرها و ولگوگراد وجود دارد، راهی ولگوگراد شد. قطار نیز یکی دیگر از راه‌های سفر به ولگوگراد از شهرهای دیگر روسیه می‌باشد. ولگوگراد مسیرهای ریلی متعددی به شهرهای مختلف روسیه، مخصوصا در غرب این کشور، داشته و به همین دلیل افراد زیادی برای سفر به این شهر از قطار استفاده می‌کنند که هزینه آن نیز نسبت به هواپیما کمتر است. البته استفاده از قایق نیز یکی دیگر از راه‌های رسیدن به ولگوگراد است که البته هیجان‌انگیزتر از سایر راه‌ها می‌باشد. با توجه به این که ولگوگراد در انتهای شرقی کانال ولگا-دون واقع شده است، در طی زمان‌های خاصی می‌توان با استفاده از قایق به این شهر سفر کرد. قایق‌هایی در طول تابستان (حدودا از اوایل ماه می تا اواخر سپتامبر) از شهرهای متصل مسافرین زیادی را بین این شهرها جابجا می‌کنند.

جابجایی در شهر ولگوگراد

در شهر ولگوگراد علاوه بر اتوبوس و تاکسی،‌ از قطار سبک شهری که با نام Volgograd Metrotram شناخته می‌شود، نیز می‌توانید استفاده کنید. این سیستم از شمال شهر و در امتداد رود ولگا واقع شده و ۲۲ ایستگاه دارد. اتوبوس‌های برقی، اتوبوس‌های شهری و تاکسی‌ها نیز موارد دیگری هستند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کرده و در داخل شهر جابجا شوید.

آب و هوای ولگوگوراد چگونه است؟

به طور کلی می‌توان گفت که ولگوگراد در تابستان‌های گرم و شرجی داشته و در تمام طول سال نیز هوایی مرطوب دارد. گرم‌ترین ماه سال در این شهر ماه جولای بوده و دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد نیز بیشترین دما در طول سال است که در طول هفته سوم این ماه رخ می‌دهد. سردترین ماه سال نیز ژانویه است که دمای هوا در آن ممکن است تا منفی ۱۴ درجه سانتی‌گراد نیز افت کند. در طول زمسنان‌های شهر ولگوگراد همیشه برای بارش برف، مه و باران آماده باشید. در ادمه نیز می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با آب و هوای این شهر مشاهده کنید.

    در ماه‌های می، ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر، شهر ولگوگراد شاهد آب و هوایی معتدل و خوشایند بوده و دمای هوا متوسط می‌باشد

    به طور میانگین مرطوب‌ترین ماه‌های سال در شهر ولگوگراد جولای و آگوست می‌باشند

    دوره‌های زمانی خشک در طی ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، آگوست و اکتبر در ولگوگراد وجود دارد

    فصل سرد سال در شهر ولگوگراد ماه‌های ژانویه، فوریه و دسامبر می‌باشد

    به طور میانگین گرم‌ترین ماه سال نیز ماه جولای است

    سردترین ماه سال در شهر ولگوگراد، ژانویه است

    در ماه ژوئن بیشترین میزان بارش باران در ولگوگراد رخ می‌دهد

    کمترین میزان بارش نیز در ماه مارس بوده و به عنوان خشک‌ترین ماه سال شناخته می‌شود

بنابراین با توجه به برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در ماه‌های ژوئن و جولای، آب و هوای ولگوگراد در طی بازی‌ها معتدل و دلپذیر خواهد بود و نیازی به نگرانی در مورد آب و هوا در طول بازی‌ها نیست

مکان های دیدنی ولگوگراد که در سفر به این شهر نباید از دست داد

ولگوگراد نیز همانند سایر شهرهای روسیه، مکان‌های دیدنی زیبا و منحصر به فرد خود را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تپه مامایف ؛ Mamayev Kurgan
 2. ایستگاه مرکزی ؛ The Central station
 3. خانه پاولف ؛ Pavlov’s House
 4. دریاچه التون ؛‌ Lake Elton
 5. تئاتر موزیکال شهری موزکومدیا ؛ Muzkomediya
 6. یادمان سرزمین مادری فرا می‌خواند ؛ The Motherland Calls
 7. کانال ولگا-دن ؛ Volga-Don Canal
 8. برج آتش نشانی ولگوگراد ؛ Zatsaritsynskaya fire tower
 9. کلیسای تمام مقدسات ؛  All Saints Church

 

 • تپه مامایف ؛ Mamayev Kurgan

مامایف کورگان که در زبان روسی به معنای «تپه مامایف» و یا «مقبره مامایف» می‌باشد، از جمله بهترین جاذبه های گردشگری ولگوگراد به حساب می‌آید که در سفر به این شهر بازدید از آن را به هیچ عنوان نباید از دست داد. مامایف کورگان یکی از مهم‌ترین یادبودها در کشور روسیه محسوب می‌شود و یادآور قهرمانان روسی در جنگ جهانی دوم می‌باشد. معمارانی که این مجموعه یادبودها را در این مکان ساخته‌اند، به دنبال این بودند که عظمت و اهمیت نبرد استالینگ را به همگان نشان دهند.

 • 2ایستگاه مرکزی ؛ The Central station

این ایستگاه تنها مکانی برای سوار شدن به قطار نبوده و یکی از مهم‌ترین مکان‌ها و جاذبه های گردشگری ولگوگراد به حساب می‌آید و می‌توان از آن به عنوان نمونه عالی از معماری و نمادی از شهر ولگوگراد یاد کرد. در دهه ۱۹۵۰ و با شروع ساخت این مجموعه معماران این بنا زحمت فراوانی را برای مجموعه کشیده و آن را به زیبایی هر چه تمام‌تر طراحی کردند. این ایستگاه با مجموعه‌ای از تابلوهای نقاشی تزئین شده است و با ورود به آن احساس خواهید کرد که وارد یکی از موزه‌های روسیه شده‌اید

 • خانه پاولف ؛ Pavlov’s House

در نگاه اول خانه پاولف نیز یک خانه معمولی همانند سایر خانه‌های شهری به نظر می‌رسد. اما اشاره به این نکته لازم است که این ساختمان در طول جنگ جهانی دوم تبدیل به نمادی از دلیری و شجاعت سربازان روسی شده بود؛ چرا که از این ساختمان مخصوص سربازارن روسی توانسته بودند که به مدت ۶۰ روز آلمانی‌ها را متوقف کنند. اولین موردی که در بازدید از این ساختمان توجه شما را به خود جلب می‌کند، دیوار یادبودی از این نبر می‌باشد که یادآور سختی‌های جنگ و پیروزی‌های بدست آمده در آن می‌باشند.

 • دریاچه التون ؛‌ Lake Elton

دریاچه التون یکی از زیباترین و جذاب‌ترین مناطق دیدنی طبیعی در شهر ولگوگراد به حساب می‌آید. مردم شهر از این دریاچه، که بزرگترین دریاچه نمک در اروپا به شمار می‌رود، با عنوان مروارید ولگا یاد می‌کنند. با توجه به زیبایی‌های متنوع و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای که این دریاچه دارد، به سختی می‌توان مکان دیگری را پیدا کرد که بتوان با دریاچه التون مقایسه کرد. این دریاچه در قلمرو پارک طبیعی التون‌اسکای واقع شده است و با زیبایی‌ها و جشم‌اندازهای فوق‌العاده خود بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کند. بازدید از این دریاچه شاید یک روز از سفر به ولگوگراد را به خود اختصاص دهد، اما مطمئنا بازدید از این دریاچه ارزش این زمان گذاشتن را خواهد داشت.

 • تئاتر موزیکال شهری موزکومدیا ؛ Muzkomediya

بنای این موزه در سال ۱۹۰۳ ساخته شده بود، اما در طول نبرد استالینگ تقریبا به طور کامل تخریب شد. اما در سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۰ این بنا از نو ساخته شده و بازسازی شد تا اکنون از آن به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری ولگوگراد یاد شود. در حال حاضر این بنا میزبان تئاتر موزیکال شهری بوده و نمایش‌های جذابی هر هفته در آن برگزار می‌شود.

 • کانال ولگا-دن ؛ Volga-Don Canal

این پروژه مهندسی عظیم رودخانه ولگا و رود دان را به هم متصل می‌کند و با طول ۱۱۰ کیلومتر در جنوب شهر ولگوگراد واقع شده است. این کانال از نظر تاریخی نیز اهمیت خاصی داشته و توسط زندانیان جنگی ساخته شده و در سال ۱۹۵۲ نیز افتتاح شده است. تعداد زندانیان در حال بیگاری در این پروژه در سال ۱۹۵۲ به بیش از یکصد هزار نفر می رسید. بیش از ۱۵۰۰۰ نفر از این کارگران بخاطر گرسنگی و سوء تغذیه در طول ساخت این کانال که از سال ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۲ طول کشید، جان خود را از دست دادند.

 • برج آتش نشانی ولگوگراد ؛ Zatsaritsynskaya fire tower

برج آتش نشانی ولگوگراد Zatsaritsynskaya fire tower یکی از مکان های دیدنی ولگوگراد است که در سال ۱۸۹۷ ساخته شده و تاریخی غنی پشت آن قرار دارد. این برج در جریان نبرد خونین استالین گراد در طول جنگ دوم جهانی نابود شد اما در سال ۱۹۹۵ به طور کامل بازسازی شد و به شکل اصلی اولیه‌اش بازگشت. در سفر به ولگوگراد برای دیدن چشم انداز زیبای شهر ولگوگراد می‌توانید به بالاترین نقطه این برج بروید.

 • کلیسای تمام مقدسات ؛ All Saints Church

می‌توان گفت که تقریبا تمام شهرهای کشور روسیه کلیساهای زیبایی دارند و شهر ولگوگراد نیز از این امر مستثنی نیست. این کلیسا نیز همانند یادبود سرزمین مادری فرامی‌خواند در تپه مامایف واقع شده و در محوطه همین تندیس واقع شده است. این کلیسا از اهمیت خاصی در بین مردم ولگوگراد داشته و یکی از مکان‌هایی است که در سفر به ولگوگراد نباید آن را از دست داد.

برای کارهای حقوقی و تجاری و اطلاعات مفید در مورد روسیه از سایت دیگر ما هم دیدن کنید.