شهرهای جام جهانی

شهر سارانسک

1 دی 1396
نظر 0

 سارانسک

 سارانسک یک شهر اسطوره ها و افسانه هاست، با طرح های پیشین و بزرگ برای آینده. لئو تولستوی با یادآوری سفر خود به سارانسک در سال 1906 نوشت: "کاج های قدیمی با تنه های بلند و تاج های کوتاه. خاک سیاه و سفید و سنگی کمیاب در این شهر  است. ۸۵ درصد از جمعیت این شهر از قوم روس هستند  زبان موردوین  و زبان روسی در این شهر شنیده می‌شود

سارانسک شهر اسطوره‌ها و افسانه‌ها بوده و کلیساها و موزه‌های دیدنی زیادی در خود دارد و محلی برای برگزاری جشنواره قوم شناسی با هدف حفظ هویت ملی، فرهنگ و آداب و رسوم در کشور روسیه  شناخته شده است . سارانسک یکی از شهرهای میزبان بازی‌های جام جهانی بوده و تیم ملی  ایران در سومین بازی خود در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۹۷) در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد رفت.

جمعیت

سارانسک شهری است در مرکز بخش اروپایی روسیه و جمعیت آن حدود سیصد هزار نفرمی رسد . سارانسک  شهر در مروداوی است و 34.3٪ جمعیت کل جمهوری مورداویا  را تشکیل می دهد .روس ها  قومی اکثریت جمعیت (حدود 85 درصد) را تشکیل می دهند . و هر یک از دو زبان رسمی موروونیایی روسی ، زبان مشترک زبان در شهر است. همانند بسیاری از پایتخت های والیتی در روسیه، جمعیت سارنسک پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی کاهش یافته است، به ویژه در نتیجه مهاجرت اقتصادی به شهرهای بزرگ، به دلیل جذابیت و یا فروپاشی ناگهانی بسیاری از صنایع کوچک، منطقه ای، صنعتی شرکت ها جمعیت در سال 2009 دوباره رشد کرد.

مکان های دیدنی سارانسک روسیه

موزه هنرهای تجسمی Erzia Mordovian

این موزه به افتخار استپان ارزیا (Stepan Erzia)، مجسمه ساز معروف روسیه که در قرن بیستم و در جمهوری موردوویا به دنیا آمده بود، نام‌گذاری شده است. در این موزه می‌توان بزرگترین کلکسیون آثار این مجسمه‌ساز معروف را مشاهده کرد.

موزه فرهنگ مردمی موردوویا این موزه در ابتدا به عنوان زیرمجموعه‌ای از موزه هنرهای تجسمی افتتاح شد، اما هم‌اکنون به عنوان موزه فرهنگی قومی و مردمی منطقه مورد شناخته می‌شود. این موزه در سال ۱۹۹۹ اقتتاح شده است، اما از آن زمان تا کنون نقش مهمی را در شناساندن فرهنگ منطقه به جوانان ایفا کرده است

موزه جنگ سارانسک

موزه‌ای نسبتا جدید و غیر معمول روسی که در شهر سارانسک واقع شده است و به سربازانی که در جنگ‌های روسیه کشته شده‌اند اختصاص یافته است. امری که این موزه را تبدیل به موزه‌ای عجیب می‌کند، ساختمان آن است که به نوعی باعث شده در لیست جاذبه های گردشگری سارانسک قرار بگیرد.

پارک پوشکین

اگر نگاهی به شهرهای مختلف روسیه داشته باشیم، به راحتی متوجه خواهیم شد که روس‌ها علاقه خاصی به پارک دارند و شهر سارانسک نیز از این امر مستثنی نیست. می‌توان گفت که کل شهر سارانسک سرسبز بوده و از طرفی نیز در مناطق مختلف آن مناطق متعدد سرسبزی وجود دارند؛ که البته پارک پوشکین قابل توجه‌ترین این پارک‌ها می‌باشد.

کلیسای یوحنا (Church of St. John the Apostle)

این کلیسا که در سال ۱۶۹۳ ساخته شده است، قدیمی‌ترین ساختمان در منطقه مروداویا و همچنین یک بنای یادبود فدرال به شمار می‌رود. این کلیسا زمانی به عنوان کلیسای جامع شهر مورد استفاده قرار می‌گرفت تا اینکه کلیسای سنت فئودور اوشاکوف ساخته شد.

ورزشگاه سارانسک در جام جهانی ۲۰۱۸

ورزشگاه موردوویا ‏سارانسک (Mordovia Arena) محل برگزاری بازی‌های جام جهانی در سال ۲۰۱۸ خواهد بود. این ورزشگاه حدودا تا ۴۵ هزار نفر ظرفیت داشته و تا آخر سال ۲۰۱۷ به طور کامل تاسیس خواهد شد. پیشرفت خوبی در روند ساخت این ورزشگاه انجام شده و قرار بر این است که چهار بازی از مرحله گروهی جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ در ورزشگاه موردوویا ‏روسیه برگزار شود.

حمل و نقل عمومی در شهر سارانسک

با توجه به اینکه سارانسک شهر کوچکی می‌باشد، اتوبوس تنها وسیله نقلیه در آن به حساب می‌آید. اما با این حال برای گشت و گذار در سارانسک و رفتن به نقاط مختلف شهر مشکلی نخواهید داشت؛ چرا که ایستگاه‌های اتوبوس متعددی در نقاط مختلف این شهر وجود داشته و اتوبوس‌ها نیز در از صبح زود تا اواخر شب در خدمت مسافرین هستند.

همچنین برای گشت و گذار در سارانسک از تاکسی نیز می‌توانید استفاده نمایید. تاکسی‌ها در این شهر نسبت به شهرهایی مانند مسکو و سن پترزبورگ ارزان‌تر بوده و می‌توانند برای جابجایی در سطح شهر مناسب باشند.

 اب هوا 

روسیه در کل کشوری سردسیر به حساب می‌آید و شهر سارانسک نیز از این امر مستثنی نیست. میانگین دما در طول سال در شهر سارانسک حدود ۴ درجه سانتی‌گراد بوده و به همین دلیل نیز این شهر یکی از شهرهای سرد روسیه به حساب می‌آید. بالاترین دمایی که شهر سارانسک تا به حال به خود دیده، ۳۶ درجه سانتی‌گراد بوده و پایین‌ترین میزان دما نیز در منفی ۳۶ درجه سانتی‌گراد است که در ماه فوریه به ثبت رسیده است

سارنسک دارای یک نسخه نسبتا سرد از آب و هوای قاره ای مرطوب است با تابستان گرم،  زمستان سرد، که به طور متوسط زمان سرماه پنج ماه سال است.

حمل نقل

حمل و نقل عمومی در شهر سارانسک

سارانسک شهر کوچکی است ، اتوبوس تنها وسیله نقلیه دراین شهر  به حساب می‌آید. اما با این حال برای گشت و گذار در سارانسک و رفتن به نقاط مختلف شهر مشکلی نخواهید داشت؛ چرا که ایستگاه‌های اتوبوس متعددی در نقاط مختلف این شهر وجود داشته و اتوبوس‌ها نیز در از صبح زود تا اواخر شب در خدمت شما هستند.

 

برای کارهای حقوقی و تجاری و اطلاعات مفید در مورد روسیه از سایت دیگر ما هم دیدن کنید.